O MNĚ

   Když jsem přemýšlel co mám napsat sám o sobě, tak jsem nevěděl jak vlastně začít a o čem vlasně psát. Ono to vlastně ani nikoho nemusí zajímat, nehledě na to, že takový pohled může být hodně subjektivní. To jaký jsem by musel říci někdo kdo mne zná již delší dobu. A tak je pro mne jednodušší napsat jaké vyznávám životní hodnoty.
Nejvíce si asi vážím čestnosti a pravdomluvnosti. Nesnáším lež, přetvářku, hloupost a aroganci moci a peněz jež jsou podhoubím nespravedlnosti ve společnosti. Jako vůbec největší nedostatek v české společnosti považuji nevymahatelnost práva a od toho se  odvíjí veškerá nespravedlnost v mnoha oblastech lidského života. Což byl pro mne jeden ze zásadních důvodů proč jsem odešel do zahraničí, přičemž jsem byl a vždy budu Čechem pouze žijícím v zahraničí.
Každému Čechovi bych přál mít možnost zkusit žít v nějaké “ vyspělé “ zemi a mít tak možnost objektivně posoudit fungování té naší společnosti. Asi by se většině Čechů otevřeli oči a snad pochopily jaké skutečně důležité jsou životní hodnoty.

   Zkušenost žít na západ od nás člověka obohatí hlavně o to, že vidí jak tato společnost funguje skoro bez korupce a klientelismu, ale přeto se jedinec vždy musí zásadně a aktivně starat sám o sebe. (Pomoc mu společnost poskytne, ale iniciativa musí vždy vycházet od něj.)